Nasady kominoweW kategorii znajduje się 32 produktów.W naszym sklepie znajdą Państwo szeroki wybór różnorodnych akcesoriów do kominów. Wśród oferowanych produktów wymienić można m.in.: daszki na komin i nasady kominowe. Popularnością cieszy się także dostępny na stałe w asortymencie funkcjonalny strażak kominowy oraz nasada na komin z funkcją obrotową.

Dlaczego zakończenie komina jest tak ważne?

Odpowiednio dobrane do komina zakończenie jest kluczowe dla bezpieczeństwa oraz ergonomii przewodu wentylacyjnego. Najważniejszą rolą, jaką odgrywa każda nasada na komin, daszek kominowy, czy też strażak kominowy, polega na stabilizacji tzw. ciągu kominowego. Wznoszący się wzdłuż przewodu kominowego dym, dzięki tego typu mechanicznym zakończeniom, uchodzi równo i w sposób równomierny.

Dobrej jakości strażak na komin, daszek kominowy oraz pozostałe typy zakończeń, zmniejszają ryzyko cofnięcia się dymu lub niekontrolowane jego przemieszczanie się, nawet przy silnych wiatrach. Warto więc zainwestować w takie zakończenie komina w przypadku stawiania budynku mieszkalnego lub przeprowadzania remontu.

Nasady kominowe ? czym się kierować przy wyborze?

Prawidłowo wykonana i dobrana nasada na komin powinna charakteryzować się przede wszystkim odpowiednim materiałem, dostosowanym do warunków, w jakich pracuje komin. Kominy typu spalinowego oraz dymowego częściej są narażone na działanie substancji szkodliwych, a nawet żrących. Nasady kominowe z przeznaczeniem na kominy spalinowe powinny więc być wykonane z materiału kwasoodpornego, np. z chromu lub niklu. Z kolei daszek na komin wentylacyjny może być wykonany z blachy ocynkowanej, która nie jest odporna na substancje żrące, ale za to charakteryzuje ją wysoka odporność na warunki atmosferyczne.

Zakończenie komina powinno być ponadto dobrane proporcjonalnie do jego średnicy. Nasada zwężająca ujście przewodu powoduje tłumienie przepływu spalin oraz powietrza.

Daszki na komin ? największy wybór w atrakcyjnych cenach

Daszek na komin jest uniwersalnym i zarazem najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem. W asortymencie sklepu internetowego Tani Komin znajdują się daszki na komin różnego typu. Producentem większości tego typu wyrobów jest renomowana i niezawodna marka Prodmax. Produkty wykonano z takich materiałów jak m.in.:

  • blacha ocynkowana
  • stal kwasoodporna
  • blacha stalowa
  • stal żaroodporna.

Daszek na komin wykonany ze stali żaroodpornej jest w stanie spełniać swoje funkcje w nawet najbardziej wymagającym środowisku. Plazmowy sposób spawania zapewnia wysoką trwałość i niezawodność.

Strażak na komin ? funkcjonalność i efektywność w jednym

Strażak kominowy to nieco droższa wersja nasady, jaką jest daszek kominowy. W naszym asortymencie dostępne są różnorodne modele strażaków, dostosowane do wielu rodzajów kominów, na przykład:

  • strażak na komin z przejściem
  • strażak na komin kwasoodporny
  • strażak na komin z łożyskiem zewnętrznym żaroodpornym
  • strażak na komin z łożyskiem zewnętrznym kwasoodpornym

Wymienione rodzaje strażaków to tylko niektóre produkty spośród zróżnicowanej oferty sklepu. Tego typu zakończenie komina można dobierać, sugerując się wieloma dostępnymi rozmiarami (oferujemy strażaki w kilkunastu różnych wymiarach).