Izolowane - kwasoodporneW kategorii znajduje się 20 produktów.


Komin jest niezbędny w każdym budynku, w którym wykorzystuje się piece węglowe lub kominki. Jego zadaniem jest odprowadzanie spalin, które mają wysoką temperaturę i zawierają agresywne związki. W tej roli doskonale sprawdzają się kominy izolowane wykonane z blachy kwasoodpornej i żaroodpornej
Czym wyróżniają się kominy izolowane?
Podstawową zaletą systemów dwuściennych izolowanych jest możliwość ich montażu bez potrzeby budowania dodatkowej ceglanej osłony. Jest to efektem budowy komina, którego poszczególne elementy mają warstwę izolacyjną o grubości od 30 do 50 mm. Dzięki niej cała konstrukcja nie nagrzewa się i nie stanowi zagrożenia pożarowego. Z tego powodu też przewody kominowe mogą być instalowane w bezpośredniej bliskości ścian i innych urządzeń. Kominy izolowane są przeznaczone do odprowadzania spalin z pieców grzewczych na paliwa stałe, a także na gaz i olej. Można je wykorzystywać zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków.
Zalety kominów izolowanych
Dwuścienne kominy izolowane są całkowicie bezpieczne, dlatego nie wymagają pozwolenia na budowę. Mają też wiele cennych zalet. Zalicza się do nich:

łatwy montaż, również w formie instalacji zewnętrznej, wolnostojącej,
uniwersalne zastosowanie – sprawdzają się zarówno w domach mieszkalnych, jak i w budynkach przemysłowych,
całkowita odporność na zmienne warunki atmosferyczne oraz agresywne substancje zawarte w spalinach,
brak zagrożenia pożarowego w przypadku zapalenia się sadzy,
brak mostków termicznych, dzięki czemu nie powodują strat ciepła i mogą być stosowane w domach ekologicznych.

Dwuścienne kominy izolowane są dostępne w wielu wymiarach, co pozwala dostosować konstrukcję do wielkości i wydajności pieca.
W asortymencie naszego sklepu znajdziecie Państwo elementy do konstrukcji dwuściennych kominów izolowanych o przekroju okrągłym. Proponujemy między innymi:

rury izolowane o długości 1000 500 i 250 mm,
kolana izolowane o kącie zagięcia 45 i 90 stopni,
daszki kominowe izolowane.
Ustniki kominowe izolowane
Trójniki izolowane
Odkraplacze izolowane

Wszystkie produkty w asortymencie są dostępne w szerokim zakresie średnic wewnętrznych – od 101,5 mm do 210,5 mm. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami oferty.